• +421 915 793 816
Citroën Berlingo Furgon
  • 14. augusta 2017

Citroën Berlingo Furgon: priestranná mestská dodávka

Citroen Berlingo Furgon

Francúzska automobilka vyrába model Berlingo už od roku 1996 a stále si drží stabilné postavenie na trhu. Najmä vďaka svojej variabilite a prístupnej cene. Najnovšia verzia Citroën Berlingo Furgon sa hodí predovšetkým ľuďom, ktorí potrebujú množstvo úložného priestoru.

Citroën Berlingo Furgon podľa vlastných predstáv

Citroën Berlingo Furgon sa radí do kategórie úžitkových vozidiel. V porovnaní s Berlingom Multispace ponúka len tri sedadlá, pretože vzadu je pripravené miesto pre prepravu najrôznejšieho materiálu. Nemenná je akurát pozícia vodiča, zvyšné dve sedadlá si môžeme upraviť podľa vlastných potrieb.

Maximálny úložný priestor

Kabína Extenso umožňuje uvoľniť posuvné bočné sedadlo, čím sa vytvorí priestor na prepravu objemného tovaru ako sú podlahy, rebríky a pod. Multifunkčné sedadlo v strede je možné sklopiť a vytvoriť si malú kanceláriu, kde budú pripravené pracovné dokumenty.
Po odstránení spolujazdcovho sedadla a sklopení stredného sedadla získame maximálny užitočný objem až 4,10 m3, k dispozícii dostaneme 1,25 metra užitočnej výšky a 3,25 metra užitočnej šírky.

 

V prvom rade praktické a bezpečné aj pre náklad

Vývojári Berlinga si dali záležať hlavne na tom, aby bolo vozidlo praktické. Pre jednoduchšie nakladanie predmetov poslúžia bočné posuvné dvere. Žirafón umožňuje otvorenie strechy pre prepravu dlhých predmetov, ktoré by sa inak do auta nevošli. V ponuke Citroënu nájdeme aj možnosti drevenej ochrany interiéru a kit z polypropylénu, ktorý udrží v bezpečí úložný priestor aj samotný prevážaný náklad.
Auto je vybavené viacerými technologickými vylepšeniami. Vodiči sa môžu spoľahnúť na sedempalcový dotykový displej s navigáciou, systém Grip control pre lepšiu priľnavosť alebo na inteligentné pripojenia pomocou Bluetooth či USB. Oveľa viac však v prípade Berlinga poteší strešný nosič s povolenou záťažou 150 kilogramov, ťažné zariadenie alebo zadná ochranná mriežka.

Citroën Berlingo Furgon

Ekologické a ekonomické motory

Berlingo je najmenším úžitkovým vozidlom z diele automobilky Citroën. Vďaka svojim rozmerom môže dostať prívlastok mestská dodávka. Užívateľov preto uspokojí nízka spotreba auta, o ktorú sa stará motor BlueHDi zodpovedajúci emisným normám Euro 6. Dieslové verzie HDi 75 BVM a HDi 100 BVM dosahujú kombinovanú spotrebu 4,3 litra na sto kilometrov. Zaujímavosťou je, že ani v meste by sa spotreba nemala vyšplhať vyššie ako na 5 l/100 km, čo potvrdzujú aj nezávislé testy.
Nová technológia motorov BlueHDi je navyše šetrná k životnému prostrediu. Dokáže odfiltrovať až 99,9 % pevných častíc z dieslových motorov a eliminovať častice dusíka až na 90 %. Dosahuje takisto rekordne nízke emisie CO2.

 

Peugeot 308 SW 1.6 HDi 92k Access Co...

ABS, Airbag vodiča, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Imobilizér, ESP, Klimatizácia automatická, H...

10 500 €

Citroen Berlingo Multispace 1.6 Blue...

ABS, ESP, Protiprešmykový systém, Isofix, Rádio s CD, Centrálne zamykanie, Elektrické okná 2x, Elektrické zrkadlá, K...

15 690 €

Citroen C-Elysée VTi 115 Shine EAT6...

Posilňovač riadenia, ABS, ESP, Protiprešmykový systém, Isofix, Klimatizácia mechanická, Centrálne zamykanie, Elektri...

12 900 €

Citroen SpaceTourer 2.0 BlueHDi 150k...

Alarm, Posilňovač riadenia, ABS, ESP, Protiprešmykový systém, Brzdový asistent, Isofix, Klimatizácia mechanická, Cen...

27 500 €

Nové vozidla