• +421 915 793 816
Osobné vozidlá
  • 11. júla 2017

Nový Citroën Berlingo Multispace ponúka skvelé možnosti

Citroën Berlingo Multispace

Bola to práve automobilka Citroën, ktorá prišla na trh s myšlienkou skombinovať osobné auto s úžitkovým  – vzniklo Citroën Berlingo Multispace. Za roky svojej existencie sa ho predalo už viac ako tri milióny a právom sa radí medzi najúspešnejšie modely značky Citroën. Vozidlo si našlo svojich zákazníkov v oboch segmentoch trhu. Najvyššia verzia tohto mimoriadne pracovitého a príjemného vozidla je model s označením Multispace vo výbave XTR.

Citroën Berlingo Multispace má dizajnové špecialitky

Keď sa rozhodnete pre tento model, budete si zvykať na to, že si stále nebudete istí, či sedíte v osobnom alebo v úžitkovom vozidle. Konštruktérom sa podarilo vytvoriť vozidlo, ktoré sa neprikláňa ani k jednému druhu segmentu. Zvonku je to klasické úžitkové vozidlo, vo vnútri zasa príjemné osobné. Súčasná generácia Berlinga je na trhu už deväť rokov a stále sa predáva. Nastal však čas na zmenu, ktorú si vyžiadala hlavne nutnosť zvládnuť emisnú normu Euro 6. Ak sa na auto pozrieme ako na úžitkové auto, prekvapí nás nezvyčajným tvarom zadných bočných okien a praktickým zapracovaním koľajnice posuvných dverí do spodnej časti zadného okna. Dizajnéri sa pohrali aj s rozšírenými blatníkmi, ktoré Citroën Berlingo Multispace obohatili o robustný vzhľad. Zmenil sa tvar masky, lamely sú užšie a nové sú aj hmlové svetlá. Civilnejší charakter verzie Multispace podporujú čierne lakované zrkadlá a nárazníky.

Interiér hodný dodávky

Už prvý pohľad na auto sľubuje, že vnútri bude dostatok priestoru. Ľahká manipulácia s veľkými posuvnými dverami umožní vstup do veľkorysého priestoru. Prístrojová doska sa „nehrá“ na prepych, ale poskytuje všetko, čo potrebuje každý vodič – prehľadnosť ukazovateľov,  praktickosť a intuitívnu prístupnosť k ovládačom. Príjemne prekvapia komfortné sedadlá umiestnené trochu vyššie, takže máte z auta priam dokonalý výhľad. Jednoduchá je manipulácia aj s druhým radom sedadiel – dajú sa ľahko vybrať a dodávka je na svete. Po demontáži získate neuveriteľný batožinový priestor s objemom až 3 000 litrov! Interiér obsahuje veľké množstvo odkladacích priestorov. Okrem tých klasických napríklad strešnú policu nad čelným oknom, veľký posuvný box medzi sedadlami s roletkou a dokonca schránku pred prístrojovým panelom.

Citroen berlingo

Novinka pod kapotou

Najväčšou novinkou nového Berlinga je nový dieselový agregát 1,6 Blue HDi. V súvislosti s nutnosťou splniť prísne emisné normy Euro 6 pribudol systém Štart/Stop a systém katalytickej redukcie so vstrekovaním prísady AdBlue. Tento motor s výkonom 88 kW je vynikajúcim riešením a s novou šesťstupňovou manuálnou prevodovkou je dostatočne pružný a úsporný. Spotreba 5 litrov nafty na sto kilometrov je výsledkom, ktorý dosiahne bežný vodič.

Citroen

Citroen Grand C4 Picasso EHDi 115 Se...

ABS, Airbag vodiča, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Airbag spolujazdca, Imobilizér, ESP, Protipr...

12 700 €
Citroen c4

Citroen C4 Aircross 1.8 HDi 2WD Sedu...

ABS, Airbag vodiča, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Airbag spolujazdca, Imobilizér, ESP, Klimati...

12 590 €

Peugeot 5008 1.6 Hdi 120...

ABS, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Airbag spolujazdca, Imobilizér, ESP, Klimatizácia automatic...

12 390 €

Peugeot 308 SW 1.6 HDi 92k Access Co...

ABS, Airbag vodiča, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Imobilizér, ESP, Klimatizácia automatická, H...

10 500 €

Nové vozidla