• +421 915 793 816
DS
  • 17. augusta 2017

Prichádza Citroën DS 4 crossback

Citroën DS 4 crossback

Samostatná tradičná značka francúzskych automobilov s označením DS privítala novinku v podobe prívlastku crossback. Výrobca plní sľub dodať na trh kompletné portfólio vozidiel strednej a vyššej strednej triedy a môžeme teda privítať prírastok s názvom Citroën DS 4 crossback.

Citroën DS 4 crossback nemá všetko, ale nič mu nechýba

Po predstavení modelu Citroën DS 4 prichádza „terénnejšia“ verzia DS 4 Crossback. Akoby z oka vypadla DS 4. Na prvý pohľad sa od nej líši plastovými lemami nad blatníkmi, vyššou svetlou výškou a „oplechovaním“ pod motorom a pod zadnou nápravou. Je to auto, ktoré sa tvári, že je do terénu, ale celkom tak to nie je. Chýba totiž pohon všetkých štyroch kolies a nemožno ho získať ani za príplatok.Citroën DS 4 crossback

Zaujímavé vozdilo drahšieho segmentu

Výrobca mieni aj týmto vozidlom vstúpiť do prémiového segmentu. Veľké predné čelné sklo je výhodou, vynikajúce sedadlá potešia, ale viac tento model nedokáže poskytnúť. A s tým sa do prémiovej triedy nedá vojsť. Otázkou však je, či je to vôbec potrebné. Auto zaujme aj vo svojej triede a je zbytočne od neho očakávať viac… Nevýhodou je, že zadné okná sa neotvárajú. Chýbajú tu niektoré prvky prémiovej triedy – napríklad LED svetlá, automatické nastavovanie a prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel, vedenie v pruhoch, rozmrazovanie čelného skla či ambientné osvetlenie interiéru. K dispozícii je však elektrické ovládanie sedadiel spojené s jednoduchou masážou pomocou bedrovej opierky.

Citroën DS 4 crossback

Pohodlná a pokojná jazda, dokonca s ukážkovou spotrebou

Auto si poradí s nerovnosťami aj pri vyšších rýchlostiach, čo dokazuje kvalitný podvozok. Možno by sa zišlo lepšie odpruženie a s nostalgiou spomíname na hydraulické pruženie firmy Citroën, z ktorej pochádza aj DS 4 crossback. Dokonalej jazde napomáha aj skutočne dostatočne rýchly motor. Je to najsilnejší naftový motor s výkonom 180 koní spriahnutý so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Priemerná spotreba pri tomto dvojlitrovom štvorvalci dosiahla slušnú úroveň – na sto kilometrov sme spotrebovali 5,3 litra. Veľmi príjemná bola spotreba mimo mesta – 3,8 litra na sto kilometrov. To sme nedosiahli už dávno so žiadnym autom. DS 4 crossback je pekné auto s dobrými vyhliadkami na úspech.

Peugeot 308 SW 1.6 HDi 92k Access Co...

ABS, Airbag vodiča, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Imobilizér, ESP, Klimatizácia automatická, H...

10 500 €

Citroen Berlingo Multispace 1.6 Blue...

ABS, ESP, Protiprešmykový systém, Isofix, Rádio s CD, Centrálne zamykanie, Elektrické okná 2x, Elektrické zrkadlá, K...

15 690 €

Citroen C-Elysée VTi 115 Shine EAT6...

Posilňovač riadenia, ABS, ESP, Protiprešmykový systém, Isofix, Klimatizácia mechanická, Centrálne zamykanie, Elektri...

12 900 €

Citroen SpaceTourer 2.0 BlueHDi 150k...

Alarm, Posilňovač riadenia, ABS, ESP, Protiprešmykový systém, Brzdový asistent, Isofix, Klimatizácia mechanická, Cen...

27 500 €

Nové vozidla