• Predaj: +421 915 793 816
    Servis: +421 905 980 762
Citroën C4
  • 8. mája 2022

Citroen C4: Tradičný model v modernom šate

Najlepší model značky za poslednú dekádu, aj také označenie dostal Citroen C4. Navyše, odborníci sa zhodujú, že je mimoriadne komfortný a zároveň cenovo dostupný. Preto si drží stabilné čísla predajnosti v rámci európskeho trhu.

Súčasná generácia modelu Citroen C4 sa dostala do predaja v druhej polovici roka 2020 a postupne zapĺňa aj slovenské cesty. Na prvý pohľad zaujme atraktívnym dizajnom, ale nezakladá si iba na tom. Kombinuje dobré jazdné vlastnosti, veľkorysý vnútorný priestor a širokú ponuku pohonných jednotiek.

Naša ponuka:

Komfort na prvom mieste

Citroen C4 sa vyznačuje odlišnosťou od konkurencie. Spája eleganciu, plynulé línie a dynamiku kompaktného hatchbacku s výraznými a svalnatými líniami charakteristickými pre SUV. Poskytuje bohaté možnosti personalizácie. Vďaka siedmim odtieňom karosérie a piatim farebným balíčkom získajú zákazníci viac ako 30 kombinácií v rámci exteriéru, ktoré môžu zladiť so šiestimi odlišnými štýlmi interiéru.

Vozidlo je vybavené odpružením s progresívnymi hydraulickými dorazmi, ktoré pôsobia v prospech dynamiky a komfortu jazdy. Princíp jeho fungovania je jednoduchý. V odpružení s progresívnymi hydraulickými dorazmi sa pridávajú dva hydraulické dorazy z jednej a z druhej strany – jeden na rozpínanie a jeden na stlačenie. Odpruženie tak pracuje v dvoch fázach podľa potrieb zaťaženia. V prípade miernych stlačení a rozpínaní riadi pružina a tlmič spoločne vertikálne pohyby bez toho, aby sa museli zapojiť aj hydraulické dorazy. Vytvára to dojem, že vozidlo doslova letí nad nerovnosťami vozovky.

V prípade väčších stlačení a rozpínaní sa k pružine a tlmiču pridávajú aj hydraulické dorazy, ktoré postupne spomaľujú pohyb, takže na konci nedôjde k prudkému zastaveniu. Hydraulický doraz absorbuje a rozptyľuje nahromadenú energiu. Vďaka tomu nedôjde k odrazu a cestujúci sú dokonale izolovaní od vozovky.

Citroen C4 s bohatou výbavou

Francúzska značka svoje najnovšie autá tradične vybavuje modernými technologickými pomôckami. Na podporu riadenia poslúži až 20 asistenčných systémov. Spomeňme adaptívny tempomat s funkciou Stop & Go, cúvaciu kameru, parkovacieho asistenta, systém na sledovanie mŕtveho uhla, automatické prepínanie diaľkových svetiel, farebný head-up displej či mnoho ďalších.

Na diaľnici vám pomôže napríklad Highway Driver Assist. Ten kombinuje systém adaptívneho tempomatu s funkciou Stop & Go a systémom varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu. Vozidlo za vás preberie kontrolu nad rýchlosťou alebo dráhou jazdy a vy len s rukami na volante sledujete dianie pred sebou. Riadenie preberiete do svojej moci kedykoľvek prostredníctvom brzdenia alebo pohybom s volantom.  

Rozumná voľba

Citroen C4 sa predáva vo verziách s benzínovým aj naftovým motorom a dokonca je dostupný aj v stopercentne elektrickom vyhotovení s označení e-C4. Benzínové a naftové motorizácie spĺňajú emisnú normu Euro 6 d, pričom zabezpečujú plynulú jazdu a účinné riadenie. Pri benzíne sa výkon motorov pohybuje od 100 do 130 koní, v prípade dieslu je to od 110 do 130 koní. V oboch prípadoch je možná voľba medzi 6-stupňovou manuálnou a 8-stupňovou automatickou prevodovkou. Elektomotor ukrytý v Citroene e-C4 disponuje výkonom 136 koní.

Cenovka modelu Citroen C4 sa aktuálne začína tesne pod hodnotou 19-tisíc eur. Elektrickú verziu si môžete zakúpiť od 32 490 eur. Okrem predajnej ceny poteší aj spotreba. Pri benzínových motoroch sa pohybuje približne na úrovni 5,5 litra na sto kilometrov pri kombinácii jazdy v meste a mimo neho. Dieslové motory sa dostanú dokonca pod hranicu 5 litrov na sto kilometrov.

Aktuálne akcie: Vyberte si z ponuky modelov Citroen za zvýhodnené ceny


SERVISNÉ AKCIE: JARNÁ KONTROLA ZA 20 €, PREZUTIE NA LETO ALEBO DEZINFEKCIA KLÍMY

Naše vozidlá

Citroen C3 Aircross

Citroen C3 Aircross YOU! PureTech 11...

ESP, Tempomat, Centrálne zamykanie, Brzdový asistent, Isofix, Brzdový asistent, Deaktivácia airbagov, Svetelný senzo...

18 540 €

Citroen Berlingo MAX XL BlueHDi 130 ...

ASR, Brzdový asistent, Brzdový asistent, Centrálne zamykanie, Palubný počítač, Parkovacia kamera, Bluetooth...

34 090 €

Citroen C3 MAX PureTech 83...

ESP, Brzdový asistent, Brzdový asistent, Deaktivácia airbagov, Centrálne zamykanie, Palubný počítač, Svetelný senzor...

14 960 €

Citroen C3 MAX PureTech 83...

Brzdový asistent, Brzdový asistent, Centrálne zamykanie, Elektrické zrkadlá, Hmlovky, Palubný počítač, Svetelný senz...

16 040 €

Citroen C5 X SHINE PACK Plug in Hybr...

Isofix, Klimatizácia, Centrálne zamykanie, Elektrické okná, Head-up display, Palubný počítač, Strešné okno, Dažďový ...

46 900 €

Citroen C5 Aircross Shine BlueHDi 13...

Palubný počítač, Bluetooth...

32 990 €

Citroen C4 X C4X 1,2PT SCHINE EAT8...

, ABS, ESP, ASR, Brzdový asistent, Brzdový asistent, Isofix, Deaktivácia airbagov, Klimatizácia, Centrálne zamykanie...

24 500 €

Citroen C5 Aircross BlueHDi 130 S&S ...

, ABS, ESP, ASR, Isofix, Deaktivácia airbagov, Klimatizácia, Centrálne zamykanie, Elektrické okná, Elektrické sedadl...

25 000 €

Citroen C3 PureTech 82 S&S C-Series...

Posilňovač riadenia, ABS, ESP, ASR, Isofix, Deaktivácia airbagov, Klimatizácia automatická, Centrálne zamykanie, Ele...

13 390 €

Nové vozidla