• +421 915 793 816
Novinky
  • 11. júla 2017

Chcete kúpiť auto, ale nemáte hotovosť. Ktorý spôsob financovania sa hodí pre vás?

Väčšinou ľudia nemajú len tak pár tisíc, s ktorými nevedia čo, tak si kúpia auto. Ak ste aj vy obyčajným smrteľníkom je viac možností, ako si požičať peniaze, a teda rýchlejšej cesty, ako sa k autu dostať, než naň šetriť do prasiatka. Úver od banky je možnosť, ktorá vás určite napadla, ale sú aj ďalšie možnosti, ako napríklad finančný alebo operatívny leasing.

Rozhodujúce je, kto ste

Je treba pozrieť sa na možnosti financovania kúpy auta z viacerých uhlov a z každého zvážiť, čo je pre vás výhodné. Ak ste napríklad platcom DPH, alebo právnická osoba, môžete využiť špeciálny typ lízingu. Lízing vo má všeobecnosti dve formy – finančný, respektíve úver, alebo operatívny leasing. Operatívnym lízingom viete financovať úžitkové alebo predvádzacie vozidlá, ale taktiež osobné vozidlá.

Úver alebo lízing?

Hlavným faktom je, že pri využití úveru ste vlastníkom auta vy, pri využití lízingu je majiteľom lízingová spoločnosť, od ktorej môžete časom auto odkúpiť za zostatkovú cenu, alebo aj nemusíte. Záleží samozrejme ako si nadstavíte obsah zmluvy, teda od toho, čo potrebujete vy.

Ak ste fyzická osoba, teda nie ste platcom DPH, je pre vás najlepším smerom zaostriť pohľad na finančný lízing. Citroën financial services ponúka finančný lízing pre nové aj jazdené vozidlá, ale tiež pre osobné a úžitkové. Produkty a samozrejme aj odbornú pomoc ponúkajú autorizovaní prejacovia, ktorí vám pomôžu od A po Z. Doba splácania je od 36 do 72 mesiacov s akontáciou od 0% do 60%.

Veľkou výhodou Citroën financal services je priame jednanie a od začiatku poznáte odkúpnu hodnotu vodzidla. Tiež sa nestretnete s povinným navýšením prvej splátky. Sami rozodujete pri dodaní vozidla, či zaplatíte navýšenú splátku alebo táto prvá splátka bude rovnaká, ako všetky ďaľšie splátky. Vyberte  si vozidlo, voliteľnú farbu a výbavu vozidla a nechajte si zaslať cenovú ponuku, je to pár sekundová záležitosť http://www.citroen.sk/citroen-vy/kontakt/ziadost-o-cenovu-ponuku.html

Klasický spotrebný úver má výhodu pevnej úrokovej sadzby a pravidelných mesačných splátok s rovnakou sumou. Ak si vyberiete doplnkové služby ku ktorémukoľvek modelu Citroën, môžete si splátky spojiť do jednej. Navyše je možnosť financovania vozidla do výšky 100% jeho nákupnej ceny. Ak ste navyše platcom DPH môžete si pri úvere uplatniť DPH v celom rozsahu hneď na začiatku a tak sa vám vráti 20% sumy.

Potrebujete sa zmestiť do určitého rozpočtu

Ak chcete rodinné auto, ste fyzická osoba a potrebujete sa zmestiť do určitého rozpočtu a teda aj znesiteľnej mesačnej splátky, naši poradcovia vám odporučia a poradia, tak aby ste to finančne zvládli a tiež aby ste sa mohli tešiť z nového rodinného fára. Taktiež ak máte živnosť, poradíme vám ako si pri lízingu uplatňovať odpisovú položku. Auto sa dá odpisovať 4 roky, preto vám vieme prispôsobiť lízing tak, aby sme po uplynutí mohli pokračovať v spokojnej spolupráci. V spolupráci s firmami vieme tiež vyhovieť akýmkoľvek požiadavkám, či už potrebujete reprezentatívne vozidlá pre manažérov alebo účelové vozidlá, odporúčame operatívny lízing, ktorý nastavíme podľa účelu, predpokladaných najazdených kilometrov a samozrejme aj farbu vozidla.

Operatívny lízing však nemusí byť vhodný len pre firmy.  Ak chcete auto, nemusíte byť jeho vlastníkom a teda nemáte s ním žiadne starosti, pretože o všetko sa stará lízingovka. Je to forma prenájmu vozidla, ktorú si prispôsobíte podľa potrieb, teda aké služby chcete do prenájmu vozidla zahrnúť, či už zimné pneumatiky, servis, diaľničná známka alebo tankovaciu kartu a potom sa už len spokojne vozíte.

 

Značky:

Citroen

Citroen Grand C4 Picasso EHDi 115 Se...

ABS, Airbag vodiča, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Airbag spolujazdca, Imobilizér, ESP, Protipr...

12 700 €
Citroen c4

Citroen C4 Aircross 1.8 HDi 2WD Sedu...

ABS, Airbag vodiča, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Airbag spolujazdca, Imobilizér, ESP, Klimati...

12 590 €

Peugeot 5008 1.6 Hdi 120...

ABS, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Airbag spolujazdca, Imobilizér, ESP, Klimatizácia automatic...

12 390 €

Peugeot 308 SW 1.6 HDi 92k Access Co...

ABS, Airbag vodiča, Airbagy bočné, Elektrické okná 4x, Palubný počítač, Imobilizér, ESP, Klimatizácia automatická, H...

10 500 €

Nové vozidla